Jiří Josek Lennart, Isobel (libreto) a Styne, Jule (hudba), Merrill, Bob (texty písní) - FUNNY GIRL

Jiří Josek je překladatel, nakladatel, režisér a autor.

Lennart, Isobel (libreto) a Styne, Jule (hudba), Merrill, Bob (texty písní) - FUNNY GIRL

FUNNY GIRL
Autor: Lennart, Isobel (libreto) a Styne, Jule (hudba), Merrill, Bob (texty písní)
Překlad: Josek, Jiří

Strhující vyprávění o životě a velké lásce umělkyně a jejího manžela, hazardního hráče, které je inspirováno skutečným příběhem herečky, tanečnice a zpěvačky, která se díky svému fenomenálnímu talentu a smyslu pro humor dokázala i přes počáteční nepřízeň osudu doslova proměnit z ošklivého káčátka v zářící a oblíbenou hvězdu divadelních produkcí.


Hraje se

Divadlo: Ostrava - Národní divadlo moravskoslezské, Premiéra: 04.12.2014 , ww.ndm.cz/cz/opereta-muzikal/inscenace/3346-funny-...

Hrálo se

Divadlo: Brno - Městské divadlo Brno, Premiéra: 22.09.2012 , Derniéra: 01.09.2014, , http://www.mdb.cz/inscenace/304-funny-girl/...
Divadlo: Praha - Divadlo Na Fidlovačce, Premiéra: 14.04.2005 , Derniéra: 01.11.2007,
Divadlo: Ústí nad Labem - Severočeské divadlo, Premiéra: 25.11.2011 , Derniéra: 22.10.2012,
Divadlo: Praha - Hudební divadlo Karlín, Premiéra: 02.01.1990 , Derniéra: 02.01.1992,

Galerie

 

RECENZE FUNNY GIRL:

http://www.musical.cz/recenze-reportaze/funny-girl-mdb-recenze/

http://www.studentpoint.cz/53-divadlo/8721-fanny-v-brne-je-funny#.UJPhvMVmKo0

REZERVOVAT: http://www.mdb.cz/inscenace/304-funny-girl/

Premiéra: 22.9.2012. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Christian Floeren. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Denny Ratajský, Simona Lepoldová. Dirigenti: Caspar Richter, Dan Kalousek. Režie: Pavel Fieber.

Tento slavný americký muzikálový titul měl premiéru na Broadwayi již v roce 1964, kde ihned zaznamenal fenomenální úspěch a hrál se více než třináctsetkrát. Od té doby příběh vaudevillové umělkyně Fanny Briceové uchvacuje diváky po celém světě. Jeho oblíbenost způsobil i stejnojmenný film z roku 1968 s Barbrou Streisandovou a Omarem Sharifem v hlavních rolích, za který světoznámá herečka získala Oscara, a nutno dodat, že tuto roli hrála také v divadelní premiéře. Strhující vyprávění o životě a velké lásce umělkyně a jejího manžela, hazardního hráče, je plné nezapomenutelných tanečních čísel a již zlidovělých melodií. Navíc je inspirováno skutečným příběhem herečky, tanečnice a zpěvačky, která se díky svému fenomenálnímu talentu a smyslu pro humor dokázala i přes počáteční nepřízeň osudu doslova proměnit z ošklivého káčátka v zářící a oblíbenou hvězdu divadelních produkcí. Muzikál byl oceněn hned několika slavnými cenami Tony.

© Nakladatelství ROMEO 2013, Česká republika. Obchodní podmínky, Jak nakupovat
Web vytvořil hudym.com
Nahrávám...
 
 
Zavřit